» Poradna » Ostatní

Existuje Čeština do BIOSU American Megatrends ?

Zdravím, píšu vám ze starého počitače HP, který se vyráběl mezi lety 2004 až 2006na něm mám verzi systému BIOS American Megatrends 1.17 24.11. 2005- verzi SMBIOS 2.3. Existuje Čeština do tohoto biosu ? Angličtině nerozumím děkuji.

Odpovědi na otázku

to máš smůlu.

Můžeš si nechat (za peníze) přeložit manuál. Nevím ale, jestli to nebude dražší než celý ten starý počítač

Jestli nerozumíš angličtině v BIOSu, nebudeš rozumět ani českému překladu. Buď rád, že starý počítač funguje a do BIOSu se nehrab.

Viděl jsi někdy někde PC BIOS v češtině?

Kupodivu ano, byl to nějaký Dell noťas a taky jsem na to zíral.

U notebooků občas bývají, zejména pokud má výrobce zastoupení přímo v ČR, ale u "skládaček" se s tím nikdo obtěžovat nebude.Tam je max ANG/RU/DE/IT/FR, popřípadě jěště čínsky a turecky, a tím to bývá uzavřeno.

Ano, je to vzácnost ale také jsem se už setkal s českým BIOSem. Ale byl to nějaký HPněco vyráběný pro firemní klientelu. Asi to bylo pro nějakou velkou firmu nebo banku.

Tak to musí být pěkná sběratelská rarita

Známej si koupil router Asus s českým rozhraním ten český překlad to byla prasárna.

pokial to neurobil výrobca v roku 2005 ako multilanguage,tak samostatný český jazykový balíček existovať nebude,kedysi existovali multilanguage biosy väčšinou od award,holtek,winbond,mx,ale tam bola väčšinou len eng,čínština ,nemčina,u gigabyte okrem angličtiny ruština,čínština,japonština,ale poslednú dobu je to obvykle eng only...vzhladom na to,že obvykle je tam grafické UEFI a ešte aj legacy bios a interná pamäť bios čipov je obvykle obmedzená,tak už to je obvykle len v jednej univerzálnej reči........nafukovať internú pamäť čipu by bolo už trošku od veci,už by to nemusela utiahnuť cmos batéria,ktorá musí udržať bios v neporušenom stave,tam sú tiež určité konštrukčné obmedzenia....

Troll se zase nudí, nekrmit.