» Poradna » Ostatní

Existuje bluetooth tlačítko ?

Dobrý večer,existuje nějaké levné bluetooth tlačítko, které by se dalo spárovat s android telefonem a dala se mu přiřadit určitá funkce ? Potřebuji to kvůli zapnutí a vypnutí displeje na mobilu. Chci si to dát na kolo (kvůli mapám). Mobil mám v pouzdru a zapínání a vypínání není ideální. Hledal jsem v číně a nic.

Odpovědi na otázku

Neexistuje. Přesněji nejde externě zapínat displej, to je funkce systému.

Mít trvale zapnutý BT je zbytečné. U displeje se dá nastavit vypínání třeba na 15 vteřin. Probuzení dvojitým ťuknutím ti nefunguje?

U některých smartfounů je trefit ten "dvojklik" tak trochu dobrodružství .

No, chceš vypínat displej, asi kvůli odběru a výdrži mobilu, to je pochopitelné. Ale místo displeje bys měl zaplý bluetooth, to jde proti sobě. I ten bluetooth modul cosi nemálo žere. Úplně zbytečný počin.

BT má proti displeji násobně menší spotřebu

O kolik násobně? Až tak znatelný rozdíl to nebude.

V přehledu baterie se mi trvale zapnutý BT většinou vůbec neobjeví, displej v desítkách procent.

To preto, lebo nevysiela. BT od urcitej verzie papka rovnako ako wifi, bo to ma 100mW (20dBm) vysielaci vykon aby to vyhovelo zakaznikom, ktori pozaduju aby to chodilo cez tri steny na neviem kolko metrov. Povodna norma pre BT uvazovala iba s 4dBm vykonom.

Sháním přesně to samý a nikde nic...To, že BT žere stejně jako displej, to opravdu nemyslíte vážně, že ne...Jsou BT tlačítka na foto, na media (volume, skip, pause), ty dražší mediální (USD15+) maj i tlač. on/off - jestli to ale funguje na displej jsem se nedočet...