» Poradna » Programy

Excel

Zdravím,mám dotaz ohledně excelu. Chci udělat kontingenční tabulku, aby ve sloupci byli měsíce a v hodnotách počet zmínek připadající ke každému měsíci. To vím, jak udělat. Problém je, že ve sloupci, kde je ke každé zmínce datum jejího vložení je přesné datum (ve formátu např. 1.1.2017), a pokud ho ve formátu změním jen na měsíc (ve formátu např. Leden 2017), aby mi to práve v kontingenční tabulce sečetlo právě pod měsícem, tak v příkazovým řádku dál zůstane to 1.1.2017, takže i kontingenční tabulka mi tam hodí třeba tisíc řádků ve sloupci ke každýmu měsíci. Takže dotaz zní, jak změnit formát tak, aby se změnil i v příkazovým řádku?

Odpovědi na otázku

Je možné ve zdrojovém listu přidat sloupec? Pokud ano přidej sloupec s funkcí MĚSÍC, kterou si vytáhneš pouze měsíc z hodnoty ve sloupci kde je ten datum vložení. No a pak se v té kontingenční tabulce musí použít ten sloupec s měsícem. Pak to musí fungovat 😉

Přesně tak Druhá varianta bez přidávání sloupců je i v kontingenčce. Dáš na sloupcích pravé tlačítko - "Seskupit" a tam už si vybereš příslušné období pro seskupení - v tvém případě měsíc.třeba zde: http://office.lasakovi.com/excel/kontingencni-tabulk...

Supr, díky moc :)