» Poradna » Programy

Excel

Dobrý den, potřebovala bych poradit s funkcí lintrend. Mám údaje za leden únor nemám březen musím odhadnout a další měsíce duben květen mám zadáno. Nevím, zda do funkce dávat jen leden únor nebo i ty ostatní měsíce od dubna? Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

http://office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/lintrend... treba dat vsetky zname hodnoty, snad 4 hodnoty na odhad postaci

Jestli ti jde o vývoj v měsících od června, březen klidně kvalifikovaně odhadni (= vycucej z prstu). Pro rozumnou budoucí předpověď je potřeba dostatečný počet hodnot a ty jich nemáš ani šest, což se považuje za minimum.