» Poradna » Programy

Excel

Dobrý den, mám tabulku která obsahuje sloupečky, typ zařízení, evidenční čísla, cenu atd, Potřebuji z tabulky vybrat zařízení které se bude rovnat určité ceně. a to vše podle náhodného výběru zároveň vybrané zařízení označit.Možná je to zmatečně napsané. Prostě potřebuji ze skladu vytvořit "dárkový koš" v určité ceně a to celé náhodně, jedná se o cca 10 000 zařízení.Dík...Med

Odpovědi na otázku

Jde to přes PODMÍNĚNÉ FORMÁTOVÁNÍ v kartě DOMŮ.

A nebo FILTRem na kartě DATA

Jestli dobře chápu, tak podle mě to takto jednoduché nebude. Ten dárkový koš bude jeden výrobek v určité ceně, nebo mix několika levnějších výrobků s celkovou cenou? Vytvořit optimální mix několika náhodných výrobků asi moc nepůjde - je to složitá analytická úloha. Náhodně vybrat jeden výrobek by šlo. Dejme tomu, že máte ve sloupci A ceny výrobku v rozsahu 0 až 15000, pak udělejte toto: ve sloupci B roztáhnout až dolů vzorec =IF(A1>=$E$2*0,9;IF(A1<=$E$2*1,1;1;0);0) ve sloupci C roztáhnout až dolů vzorec =IF(B1=1;SUM($B$1:B1);0) pro podmíněné formátování sloupce A použijte vzorec =IF(C1=$E$1;1;0) do buňky E1 vložte =RANDBETWEEN(0;MAX(C1:C60000)) a do buňky E2 10000. Tento sytém vám bude vyhledávat právě jeden náhodný výrobek v cenovém rozsahu 9000 až 11000 tisíc. Můžete si klávesou F9 vyzkoušet, že to funguje. U =RANDBETWEEN(0;MAX(C1:C60000)) použijte místo C60000 poslední řádek, nebo to nechte na 60000, abyste to nemusel předělávat po přidání nové položky. Vzorová tabulka na http://leteckaposta.cz/907794539

Jsem se upsal a udělal blbou chybu u =RANDBETWEEN(0;MAX(C1:C60000)) má být =RANDBETWEEN(1;MAX(C1:C60000)), jinak to občas v případě RANDBETWEEN = 0 označí všechny výrobky, které se nehodí. Proč jen tady nejde příspěvky zpětně opravit....