» Poradna » Programy

Excel zaškrtávací pole

Problém se má takto chtěl bych využít v excelu možnosti formuláře v ceníku a to nasledujícím způsobemmám li položku a vedle ní umístím začkrtávací políčko hodnota buňky kterou přiřadím zaškrtávacímu poli odpovídá hodnotě true nebo fals , chtěl bych ji svázat s hodnotou buňky která je například cena tz zaškrtnutí vybrané položky v listu dále pak je li možnost zaškrtnuté položky spočítat respektive budou li mít přeřazenou numerickou hodnoutu odpovídající ceně bude výsledkem součet cen zaškrtnutých položek,

Odpovědi na otázku

takze rozumel-li jsem dobre zadani, pak lze postupovat nasledovne:v A1 je hodnota (cena), v C1 bude umisteno zaskrtavaci pole (muze byt i jinde), spojeno bude s bunkou E1 (True/False)soucet vybranych hodnot lze ziskat alternativne:- v F1: =A1*E1, pro ostatni bunky a policka totez (...,A4, E4, F4), v F5 vlozeno =SUMA().- v bunce urcene pro soucet (napr. G1): =SOUČIN.SKALÁRNÍ((A1:A4)*(E1:E4))Pozn.: Logicke hodnoty True/False Excel interpretuje jako 1/0