» Poradna » Programy

Excel vzoreček, podmíněné formátování ....

Dobrý den,potřeboval bych poradit se vzorečkem v excelu.Buňka (výsledek) kde se sečte průměr z dalších 20 buněk, by se měla zabarvit podle toho, zda se v některé z 20 buněk (hodnoty) objeví hodnota pod 30. Ale pokud výsledek bude 75 a vyšší a nebude jiná hodnota pod 30, bude výsledek zelený. Pokud výsledek bude 75 a vyšší, ale zároveň bude jedna z hodnot pod 30, bude výsledek oranžový a poslední možnost je, když výsledek bude pod 75, bude hodnota červená.Děkuji předem za info

Odpovědi na otázku

Podmínky jsi podrobně popsal, takže je stačí jednu po druhé přepsat do podmíněného formátování, ať můžeš vyzkoušet, jak se to chová.

Vypčítej si do nějakého políčka ten tvůj průměr a pak ti stačí dvě "2-Color Scale" podmínky.

Tady máš hezký návod, jak kombinovat podmínky:https://www.got-it.ai/solutions/excel-chat/exce...