» Poradna » Programy

Excel vzorec

Ahoj, jakým způsobem zapíšu vzorec, když při rozdílů dvou časů, kdy A1 je příchod a B1 odchod, potřebuji určit že pro menší a rovný čas "00:30" se zapíše hodnota "00:30" a pro jakýkoliv čas nad půl hodiny se vypíše prostě jen rozdíl časů... Myslel jsem, že vzorec bude takto:=KDYŽ(B1-A1<="00:30";"00:30";B1-A1) Díky za radu

Odpovědi na otázku

Vzorec by vypadal =KDYŽ(B1-A1<=0,02;"00:30";B1-A1).Háček je v tom, že vzorec takto napsaný ti zapíše 00:30 jako text, tudíž se s ním dále nedá počítat. takže pokud potřebuješ pak nějaké počítání musíš to ještě vynásobit jedničkou.=KDYŽ(B1-A1<=0,02;"00:30";B1-A1)*1

Nebo chceš-li to úplně přesně, pak 30 minut = 30/(24*60)

Prosím - pri akých časových hodnotách je B1-A1<=0,02; a pri "00:30"*1 mám výsledok #HODNOTA!

Někde jsi udělal chybu, nahraj někam (třeba na uloz.to) vzorek, snadněji/rychleji se to chledá na příkladu

Hodnota 0,02 je čas 0:28:48

A jak byste upravil nefungující rozšířený vzorec: =KDYŽ(M4="víkend";"";KDYŽ(M4="dovolená";"";KDYŽ(M4="placené volno";"";KDYŽ(A(M4="pracovní den";G4-F4<=0,02);"00:30";G4-F4)*1)))na obdobnou situaci? opět má být menší doba než půl hodiny zapsáná jako půlhodinová a vše co je nad půl hodiny má být rozdílem odchodu s příchodem...Díky

Jestli správně chápu vzorec, pak ti jde o to, aby se to počítal pouze v případě, že jde o pracovní den. Pak nemá cenu kombinací "když" nechávat "".Nechal bych jen:=KDYŽ(M4="pracovní den";KDYŽ(B4-A4<=30/1440;"00:30";B4-A4)*1;"")Ale pokud může nastat i jiná situace, kdy to má počítat pak bych ještě přidal funkci NEBO.Takže by to vypadalo:=KDYŽ(NEBO(M4="pracovní den";M4="cojavim");.....pokračování je stejné