» Poradna » Programy

Excel vzorec, makro

Ahoj, potřeboval bych poradit jak udělat následující věc:Mám vyplněné 4 sloupce v excelu. Jedná se o ID a krevní skupinu.|ID PACIENTA | KS PACIENTA | ID PRIJEMCE |KS PRIJEMCE|Jde mi o to jak vyfiltrovat pouze ty které mají shodné ID ale zároveň nemají shodnou KS.Koumal jsem to přes SVYHLEDAT a KDYŽ ale nedobral jsem se nikdy konce.Díky za každou radu!

Odpovědi na otázku

Pokud nedepíšu shora uvedené sloupce jakoA = ID PacientaB = KS PacientaC = ID PrijemceD = KS Prijemcea vezmu v potaz 2. řádek, tak by záznam vnořené fce mohl vypadat takto:=KDYŽ(A(A2=C2;B2<>D2);"shoda";"nic")ale je to jen záležitost řádku. To znamená rozkopírovat vzorec do oblasti.

Ahoj, díky ale bohužel funkční to není. Respektive je to funkční pouze na řádku, ale data jsou nesourodé:ID PACIENTA a KS PACIENTA je pouze jedna možná kombinace a je unikátní.ID KS prijemce a KS prijemce může být několik.I když jsem si vzorec rozkopíroval na prvních 30 záznamů tak fungoval pouze na stejných řádcích.=KDYŽ(A(A2:A30=C2:C30;B2:B30<>D2:D30);"shoda";"nic")jak na to?Díky

No tak to vypadá, že jsem to špatně pochopil. Zřejmě nejde jen o porovnání v rámci řádku. Chápu to správně tak, že JEDNO ID Pacienta se má porovnat se VŠEMI ID Prijemce a v případě shody ID a současně neshody KS nějakým způsobem označit. A takhle postupovat pro všechny záznamy ID Pacienta?

Co zkusit filtr? :)

Nestyděl bych se použít třeba i rozšířený...