» Poradna » Programy

Excel: výpočet změny ve velikosti obcí

Zdravím, měl bych jeden dotaz. Mám vytvořit tabulku, která bude obsahovat data za jednotlivé obce a jednotlivá sčítání např. počet obyvatel při sčítání v roce 1970, 1980, 1991, 2001. Mám spočítat změny ve velikosti jednotlivých obcí v excelu. Nevíte někdo jak toho dosáhnu? příklad: (čísla jsou orientační)Ostrava 1970 1980 1991 2001počet obyv 350000 355000 345000 330000

Odpovědi na otázku

Dosahnes toho pouzitim vzorecku. Nevim, co jineho jsi chtel slyset...

Excelovský list se skládá z buněk, každá z nich má adresu (např. A1, C2 apod.)V buňkách můžou být hodnoty nebo vzorce. Pokud je tam vzorec, tak se hned vypočte a zobrazí se jeho hodnota. Vzorec začíná nejlépe znakem "=".Takže vzorec v některé buňce=C2-B2znamená rozdíl hodnot uvedených buněk.Poté se naučíš rozkopírovat vzorec tažením za pravý spodní roh buňky.

Tak nějak. Jen doplním, že tohle se učí v 6. třídě ZŠ, takže by se základy mohl pomoci i nějaký žák ze sousedství.

k tomu se používá nástroj zvaný derivace - d(počet obyvatel/dt

na to mu stačí obyčejné počty základní školy - odčítání, eventuelně procenta, pokud by ta velikostní změna měla být procentuální