» Poradna » Programy

Excel výpis vzorců

Jde v excelu udělat výpis všech vzorců na daném listě? Aby se mně někde jinde (na jiném listu) zobrazily vzorce, např.A5=V6+G5V6=B78-C5+T8T8=.....Děkuji

Odpovědi na otázku

Potřebuješ nový list. Vyber ho jdi do Soubor>Možnosti>Upřesnit>Možnosti zobrazení pro tento list>Zaškrtni - Zobrazit v buňkách vzorce namísto vypočtených výsledků.Pak už jen stačí kopírovat vzorce na tento list.

Děkuji, funguje.Ale myslel jsem to ještě trochu jinak. Abych měl list, kde nebude nic jiného než ty vzorce s uvedením buňka A1=......

Můžeš použít vzorec FORMULATEXT

Pak asi nejlépe jednoduchým makrem.

Sub ListAllFormulas()'print the formulas in the active workbookDim lRow As LongDim wb As WorkbookDim ws As WorksheetDim wsNew As WorksheetDim c As RangeDim rngF As RangeDim strNew As StringDim strSh As StringOn Error Resume NextApplication.DisplayAlerts = FalseSet wb = ActiveWorkbookstrSh = "F_"For Each ws In wb.Worksheets lRow = 2 If Left(ws.Name, Len(strSh)) <> strSh Then Set rngF = Nothing On Error Resume Next Set rngF = ws.Cells.SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 23) If Not rngF Is Nothing Then strNew = Left(strSh & ws.Name, 30) Worksheets(strNew).Delete Set wsNew = Worksheets.Add With wsNew .Name = strNew .Columns("A:E").NumberFormat = "@" 'text format .Range(.Cells(1, 1), .Cells(1, 5)).Value _ = Array("ID", "Sheet", "Cell", "Formula", "Formula R1C1") For Each c In rngF .Range(.Cells(lRow, 1), .Cells(lRow, 5)).Value _ = Array(lRow - 1, ws.Name, c.Address(0, 0), _ c.Formula, c.FormulaR1C1) lRow = lRow + 1 Next c .Rows(1).Font.Bold = True .Columns("A:E").EntireColumn.AutoFit End With 'wsNew Set wsNew = Nothing End If End IfNext wsApplication.DisplayAlerts = TrueEnd Sub

SUPER, DÍKY MOC !!!!!!!!!!!!!