» Poradna » Programy

Excel vyhledavani ve dvou tabulkach ve vic nez prvnim nalezenem radku

Dobrý den, prosím o radu, jak správně postavit vzorec, když mám dvě tabulky, v první jsou sloupce s názvem objednávka a produkt. Ve druhé tabulce jsou sloupce objednávka a krém. (Krém je obsažený v druhém sloupci první tabulky jako jeden z produktů).Potřebuji v tabulce dvě dostat informaci pod sloupec "krém" - jestli v první tabulce existuje objednávka se stejným číslem objednávky jako v druhé objednávce a současně jestli v první tabulce, v řádku s číslem objednávky je uvedeno krém. Pokud ano, tak "ano", pokud ne, tak "ne". moc děkuji.Problém nastává, když v první tabulce v sloupci objednávka je stejné číslo objednávky víckrát. Vzorec mi pak bere pouze první hodnotu.=KDYŽ(INDEX('Tabulka (1)'!B:B;POZVYHLEDAT('Tabulka (2)'!A2;'Tabulka (1)'!A:A;0))="krém";"ano";"ne")

Odpovědi na otázku

Možná bych zkusil funkci COUNTIFS (s případnou kombinací s KDYŽ).Může sčítat počet výskytů určité hodnoty za několika podmínek. Můžete tedy počítat počet výskytů vaší vybrané objednávky v první tabulce (sloupci objednávka), a zároveň s další podmínkou že ve sloupci produktu bude krém.Tedy ve vašem případě asi COUNTIFS('Tabulka (1)'!A:A";'Tabulka (2)'!A2;'Tabulka (1)'!B:B";"krém"). No a to vám hodí zda tato kombinace existuje nebo ne, tedy počet bude buď 1 nebo 0. Když to pak zkombinujete s KDYŽ, tak pokud 1, tak "ano", pokud 0 tak "ne".

Moc děkuji, teď to dělá, co má.