» Poradna » Programy

Excel vyhledat více položek

Zdravím..Mám soubory s daty které musím dát dohromady. V jednom mám 170tis řádků.Klasický kusovník.. jedna NADSESTAVA obsahuje 5-30 řádků. v prvním sloupci je č. NADSESTAVY stejné, v druhém je PODPOLOŽKA již vždy jiná. A následně mám druhý soubor s 500ty řádky, kde jsou jen NADSESTAVY a já potřebuji vyfiltrovat pouze NADSESTAVY z prvního Excelu. Přes SVYHLEDAT toto nelze jelikož to najde první řádek a dál nic. Ale já potřebuji aby mi to ukázalo všechny PODPOLOŽKY (ke všemu se jedná pokaždé o jiný počet, řekněme 5-30). Ideální by byla nějaký funkce, která umí hledat jako SVYHLEDAT ale s funkcí +1, prostě aby to našlo i další v pořadí a tím ukázalo např. všech 8 podpoložek. Předem děkuji za nějakou raduJakub

Odpovědi na otázku

Nevím jestli jsem tě pochopil zprávně. Já dělám něco podobného. Seznam dodavatelů a každý má pod seboi 1-asi1500 druhů zboží a já dělám postupně sestavy pro každého z nich.Používám klasický filtr a funguje to.

Nevím přesně jak a jaká data zpracováváš, ale podle popisu bych použil kontingenční tabulku a za 2 min máš hotovo

To je to, že na toto kontingenčka použít nejde. To by bylo nutné nejprve vyfiltrovat. Ale značit filtr na 500 položek je mazec.. jedno ukliknutí a muze clovek zacit znovu.Jedine ze by byl filtr ve smyslu oznacit pole A1:A500 a vse v tomto rozmezí se vyfiltruje. Toto by šlo?

Těžko mohu posoudit bez znalosti struktury dat.Rozhodně pro vytvoření KT nemusíš nic filtrovat. Filtrovat můžeš až ve vytvořené tabulce dle libosti.Je-li to možné, zkus někam hodit vzorek struktury dat.

Na tyto operace je lepší použít databáze. Osobně používám SQLITE. Když si např. stahneš http://www.gaia-gis.it/gaia-sins/windows-bin-NEX... ,tak ten ti naimportuje tabulku přímo z xls. Jedinou věc co se musíš naučit je jazyk SQL. Pokud se naučíš používat jazyk SQL , tak ti to ulehčí mnoho práce.