» Poradna » Programy

EXCEL vyhledat shodné buňky ve sloupci B a přiřadit všechny hodnoty ze sloupce A

Ahoj, potřeboval bych poradit,potřebuji vyhledat a vypsat buňky se shodným kritériem.zjednodušený příklad na telefonních číslech (např. ve firmách kdy jeden telefon na stole je využíván více uživateli)Novák 201Lisák 204Novotný 205Tichý 201Páral 204Jaroš 203potřeboval bych, aby např. v buňce D1 se mi objevily všechny jména z oblasti sloupce A s číslem 201 (Novák;Tichý). Funkcí COUNTIF umím vyhledat počet výskytů, funkcí SVYHLEDAT najdu pouze první jméno. I si umím představit, že pokud by existovala funkce první v pořadí, druhý v pořadí .... je spojit pomocí CONCATENATE - nepředpokládám počet shod >než 5.Můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

Odpovědi na otázku

Udělal bych to tak. Prohodit sloupce ať je číslo v prvním. Seřadit dle prvního sloupce.Do C1 - "=A1&"-"&B1"Do C2 - =KDYŽ(A2=A1;C1&"-"&B2;A2&"-"&B2)Do D1 číslo jako hledám např. 201Do E1 - =SVYHLEDAT(D1;A:C;3;1) > výsledek = 201-Novák-Tichý

děkuji, avšak tento způsob není pro mě použitelný. Pro znázornění jsem popsal jednoduchý příklad, ve skutečnosti se jedná o větší databázi. S prohozením sloupců není problém (respektive bych doplnil sloupec C který by kopíroval sloupec A. Seřazení dle velikosti není možné, protože databáze je řazena dle jiných kritérií. V případě zájmu a poskytnutí kontaktní adresy zašlu konkrétní data s popisem

Tak pokud to je databáze (což není excel) tak to "vygroupuj" běžnýma metodama (group by atd..). Ale dle popisu to je excel... což zase není databáze... (je otázkou, jestli to nehodit třeba do accessu, kde by to bylo lépe řešitelné)

omlouvám se za špatnou terminologii. Skutečně se jedná o excelovský soubor. Ve skutečnosti se jedná o dvě stránky - první je technologie, zde se vyplňují (zařazují) nástroje potřebné pro výrobu, druhá je seznamem "tabulkou nástrojů" dané skupiny strojů. Cílem je automaticky přiřadit všechny nástroje zadané v technologii k jednotlivým řádkám v tabulce nástrojů stroje a vědět jaké nástroje jsou spojeny s konkrétním "obráběcím cyklem" v tabulce nástrojů. V současné době má cca 300 řádek, ty ale budou dále narůstat. Vím, že mezi "pár řádky" dokážu nástroje dohledat, ale potřebuji, aby vše bylo automatické - pomocí vzorce. Tabulku sdílí více uživatelů (kteří jsou pouze uživateli a potřebují vidět pouze výstupy). Navíc se na tuto tabulku odkazují i další excelovské tabulky, takže vše je dost propojeno. Znovu podotýkám, v případě zájmu a poskytnutí kontaktní adresy zašlu konkrétní data s popisem. Moje adresa je p.chrt@omprotivin.cz. Díky

To je ale chyba dělat tohle v excelu ... sice do listu sešitu jde dát bambilion hodnot, ale pokud se nepoužije VBA, tak je to nepoužitelné.Najděte si někoho, kdo vám buď udělá jednoduchý systém s uživatelským výstupem ve VBA, nebo rovnou databázovou aplikaci. Oboje vyjde na +- stejně peněz.

Já ji nepoužívám tak přesně nevím, ale není na toto vhodná kontingenční tabulka?

Co je velká databáze? Podobným způsobem zpracovávám soubory s tisíci až statisíci řádky.To není možné prostě přidat sloupec, kde budu mít původní řazení a pak to prostě po vytáhnutí dat vrátit? To je první věc co dělám, vložím sloupec a očísluji řádky.

Jestliže nebude více jak 5 výskytů se stejným číslem, tak pro rychlé pročištění používám tento primitivní způsob :)http://leteckaposta.cz/921003069