» Poradna » Ostatní

Excel-vyhledani ctyrmistneho cisla v textu a napsani jej do vedlejsi bunky

Prosim potrebuji v excelu vzdy opsat z textu predesle bunky jen ctyrmistne cislo. Cislo je umisteno na ruznych mistech. Poradi mi nekdo prosim?

Odpovědi na otázku

Nějak si to nedokážu představit.... Jak poznám "předešlou buňku"? Kdy se to má opsat? To číslo je samostatně v buňce nebo je součástí nějakého textu????Obrázek nebo nejlépe celý soubor s popisem by nebyl?

Prosím, jsem naprostý laik. Cisla jsou ruzna, jedna se o ctyrmistne cisla karet, ktere jsou v textu a ja potrebuji z toho textu dostat to číslo karty. Vzor textu: "PayU CZ booking-parkin Praha 6 :CZE : :2584: :POS: NOREF" a ja potrebuji do vedlejsi bunky to cislo 2584. Je na to nejaka funkce? Texty (jako delka textu) a cisla jsou ruzna....Moc dekuji

Takže před číslem bude vždy řetězec ": :"?Pokud ano, tak za předpokladu, že ten text je v buňce A1, do buňky B1 napiš tenhle vzorec:=ČÁST(A1;HLEDAT(": :"; A1)+3;4)

Pokud jsem správně pochopil zadání, tak nejjednodušším způsobem je použití vlastní funkce UDF (napsané pomocí VBA - "makra", proto musí být sešit uložen s podporou maker, tedy koncovkou *.xlsm).http://leteckaposta.cz/221798673

....moc dekuji za tu "leteckou postu"!...jste genialni.....sice to najde vzdy prvni cislo od zacatku, ale tohle mi taky moc pomohlo! Preji krasny vikend a mate muj obdiv....bude mi to fungovat uz naporad?

".bude mi to fungovat uz naporad?"Ano. Funkce je však obsažena v tomto konkrétním sešitě. Pokud by byl požadavek používat tuto funkci i v jiném sešitě musel by se kód funkce překopírovat. Nebo vytvořit doplněk a nainstalovat.V odkazu máte znovu soubor který obzsahuje puvodní a upravenou funkci "Cislo_z_textu2" + vzorec, kteruý zmiňuje kolega níže.Upravená funkce obdahuje ještě jeden parametr a to "startovní znak", který zadáváte do vzorce (z příkladu je to patrné). V souboru jsem použil ":" (dvojtečku). Znamená to tedy, že prohledávání textu v buňce začíná na prvním výskytu dvojtečky - tedy za částí textu "Praha 6" čímž dojde k extrakci druhého čísla v pořadí.http://leteckaposta.cz/641268719

Sorry za ty překlepy

Ujo google poradí a pomôže :)=SUMPRODUCT(MID(0&A5; LARGE(INDEX(ISNUMBER(--MID(A5; ROW(INDIRECT("1:"&LEN(A5))); 1)) * ROW(INDIRECT("1:"&LEN(A5))); 0); ROW(INDIRECT("1:"&LEN(A5))))+1; 1) * 10^ROW(INDIRECT("1:"&LEN(A5)))/10)Otestované, funkčné

Ano máš pravdu. Za předpokladu, že si tazatelka dokáže vzorec editovat, případně pokud používá CZ Excel převést do CZ funkcí.

Myslím že na tom vzorci nie je nič zložité. Jediné čo potrebuje je zmeniť si bunku A5 na bunku v ktorej má zadaný text. A na preklad funkcií je tu:http://office.lasakovi.com/excel/funkce/ms-excel-fun...