» Poradna » Programy

Excel velikost textu v rozbalovacím seznamu

Dobrý den,zajímalo by mě, jestli je možné změnit velikost textu v rozbalovacím seznamu..děkuji za odp. a hezký den

Odpovědi na otázku

Zdravím - tohle je velká bolístka excelu. Standardní rozbalovací seznam má bohužel fixní velikost. Pokud chcete ovlivnit velikost budete potřebovat ActiveX rozbalovací seznam a makro k tomu a garantuju vám, že to pak nebude vypadat jakože to do toho excelu patří

to jste me moc nepotesil :( pritom to je jen takova sranda a myslel jsem si, ze to enbude problem :(

z osobní zkušenosti doporučuju se na to vykašlat protože cesta přes "custom" seznam je spíš nepříjemná. Ono pokud už potřebujete komplexnější databázi, tak šáhnete po webovém rozhranní kde si můžete nechat udělat co schcete a na pozadí asi nějaké SQL

každopádně tady je návod. tuším že mi to napoprvé nefungovalo protože tam mají chyby v tom makru.http://www.contextures.com/xlDataVal10.html

kazdopadne dekuji za odpoved