» Poradna » Programy

Excel VBA vyhledávání

Zdravím, mám vytvořený form ve VBA a potřebuji do nej doplnit vyhledávání. Resp. taktoMám list kde mám data ve sloupcích B,C,D,E,F,G,H a potřebuji vyhledávací okno kam uživatel zadá dotaz (část nebo celý text z E nebo F) a na jeho základě se mu v tom formu pod tím oknem zobrazí všechny výsledky které mají částečnou nebo úplnou shodu. Pokud by nešlo zobrazit všechny výsledky nějak inteligentně třeba s nějakým posuvníkem tak stačí prvních deset výsledků. to zobrazení by mělo být ve formě tabulky tak aby se pod sebou zobrazily výsledky jednotlivých sloupců v pořadí B,C,D,E,F,G,H ale zarovnané protože texty v buňkách se délkou liší. Děkuji moc nevím si s tím rady

Odpovědi na otázku

Stačí zakomponovať do VBA kódu funkciu Find (Najít/Nahradit), ktorá je v Exceli.https://excelmacromastery.com/excel-vba-find/