» Poradna » Programy

Excel: tabulka; zaškrtavácí políčka

Dobrý den,potřeboval bych vytvořit poměrně jednoduchou tabulku v Excelu, se zaškrtávacími prvky, jako část dotazníku.Tak aby bylo možné zaškrtnout jaké z pěti požadavků dle libosti dotazovaného.S tím by problém nebyl, ale nevím, jak udělat toto:Že pokud se zvolí jeden (pouze jeden výjimečný atribut) nelze zaškrtnout ostatní, a naopak. Pokud bude zaškrtnut jeden z 4, první nebude možné zaškrtnout.Můj dotaz je, jak propojit hodnoty políček, tak aby pozitivní hodnota (zaškrtnuto) odškrtlo nebo zamezilo zaškrtnutí jiného políčka.K tomu se pojí ještě jeden dotaz, a ten, zda je možné vložit zaškrtávací pole s možností (nezaškrtnuto, zaškrtnuto, nemožnost zaškrtnout).Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

A proč řešíš dotazník přes Excel a ne přes nějakou dotazníkovou službu? Např. Dotazníky Google? Excel soubor se u každého zobrazí jinak podle toho jakou verzi Excelu či jiného editoru vlastně má a u někoho nebude třeba fungovat vůbec...

Musí to být v Excelu? Tohle umí přesně formuláře od Googlu, kdy člověk může zaškrtnout jen jednu možnost.

Dobře, děkuji Vám za tip. Google forms jsem ještě nepoužíval, určitě se na ně podívám.Další krok je využít výsledek doplnění opět v excelu, kde pomocí vyplněných hodnot budu pokračovat ve výpočtech atd.Proto můj dotaz ohledně excelu stále platí. Když nic, tak pouze ze zajímavosti jak to udělat. Děkuji

Domácí úkol? Navštiv: https://office.lasakovi.com a snaž se.

Formuláře Google ti výsledky z vyplněných dotazníků krmí do tabulky, kterou si pak na pár kliknutí stáhneš např. v XLX/XLSX a pak si s tím dál můžeš dělat v Excelu cokoliv.

Google umí zobrazit statistiku a hodit to i do jejich verze Excelu. Na sdílení jsou Google formuláře jako dělané, každému se to zobrazí správně, u Excelu tuhle jistotu nemáš, stačí mít jinou verzi Excelu a nebo používat na tabulky jiný program a už to nemusí zobrazovat správně.https://www.cleverity.cz/google-formulare-google-f...

Bez VBA dost těžko, s VBA asi dost primitivně (v podstatě by na to mohlo stačit if a then).