» Poradna » Programy

Excel SVYHLEDAT

Ahoj,

potřeboval bych poradit s funkcí SVYHLEDAT, v jedné tabulce mám vzestupně seřazené státy je jich 234 a počet letišť v každém z nich, ve druhé tabulce mám vzestupně seřazené státy tady jich je jenom 149 a délku železniční tratě. A potřeboval bych to dát k sobě do jedné tabulky. Když dám svyhledat, tak se ke státům, které nejsou ve druhé tabulce dá číslo, státu nad ním.

Nevíte, jak to udělat, aby to fungovalo?

Moc díky

Odpovědi na otázku

Pokud vyscitavas cisla, tak bych pouzil funkci SUMIF.

Tech 234 statu je nejak hodne, ne? Nedubluji se ti nektere?

Při zadávání funkce si nastavte v poslední části parametr NEPRAVDA. V případě, že nebude v tabulce nejaky stát tak se tam nevloží nic.

Díky moc

Funkce SVYHLEDAT vraci v pripade nenalezeni hodnotu #N/A, takze pouzij:
=KDYŽ(JE.NEDEF(SVYHLEDAT(A1;G1:H6;2;0));"";SVYHLEDAT(A1;G1:H6;2;0))