» Poradna » Programy

Excel suma buněk dle textového parametru

Ahoj,potřeboval bych poradit jak sečíst buňky ve sloupci podle textového parametru ve vedlejším sloupci. Sloupec A = tag (jablka, hrušky, to je jedno), sloupec B počet. Ve sloupci A je to napřeskáčku, takže se tam různé tagy postupně opakují. Sloupec řadit nechci protože do něj průběžně dopisuji data podle datumu. Jakou funkci bych měl použít, abych dostal součet dle tagu ve vymezené oblasti? Díky za radu.

Odpovědi na otázku

SUMIF?

SUMIF, nebo jeste lepe SUMIFS. SUMIFS se da pouzit i na jednu podminku. Vyhodou pak je, ze kdyz clovek pridava dalsi podminky, pouziva stale stejnou syntax.

Díky :)