» Poradna » Programy

Excel SOUČIN.SKALÁRNÍ

Mám dvě tabulky které obsahují sloupce Ulice č.popisné a č.orientační (např. Zelená 1540 12). Ve druhé tabulce je navíc sloupec "D" Okna (např. 450). Funkcí SOUČIN.SKALÁRNÍ potřebuji najít ve druhé tabulce stejný dům podle třech parametrů (Ulice, č.popisné a č.orientační) a vrátit počet Oken, které uložím v novém sloupci "D" první tabulky. Druhá tabulka obsahuje více domů, než první. V seznamu se může objevit více domů ve stejné ulici.=SOUČIN.SKALÁRNÍ(([Tabulka_dva.xlsx]List1!$A$1:$A$33=A1)*([Tabulka_dva.xlsx]List1!$B$1:$B$33=B1)*([Tabulka_dva.xlsx]List1!$C$1:$C$33=C1)*([Tabulka_dva.xlsx]List1!$D$1:$D$33))

Odpovědi na otázku

Pro uživatele excelu je SQL a databáze asi sprosté slovo, přitom právě takovéto zadání je jako dělané pro databázi.

Nepřipadá mi, že bych měl jít s kanónem na vrabce...