» Poradna » Programy

Excel: Součet hodnot buněk při nápisu v daném řádku

Čaute,prosím vás o radu. Mám v sloupci D hodnot a v sloupci J 4 druhy zjratek a potřeboval bych aby se mi hodnota ze sloupce D, která je na stejném řádku sloupce J, příčetla do buňky, která je vedle tabulky a to podle dané zkratkyD J2 DTM4 ZKM1 PZK3 KLM8 PZK4 DTMPotřeboval bych aby to sčítalo hodnoty po zapsání zkratky z celých sloupcůDTM ZKM KLM PZK 6 4 3 9Věděli byste jak na to? Děkuju za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Použij fukci SUMIF

Tady to máš: https://uloz.to/!kPTFq4PWaN7R/pouziti-sumif-xlsx

a neměl by sis domácí úkoly dělat sám ?