» Poradna » O Živě.cz

Excel rozdělení adresy z 1 do 2 buněk

Ahoj mám adresu v buňce ve tvaru např. Hradební 10, 602 00 Brno a potřeboval bych ji rozdělit aby ulice a číslo byly v jedné buňce a PSČ s Městem v druhé. Je nějaký vzorec, který by bral "," jako dělící prvek?

Odpovědi na otázku

ano, tady http://superuser.com/questions/483419/how-to-s... mas 3 snadny reseni - prvni je jednorazovy, druhy je vzorcem a treti je imho trochu overkill, ale reseni je to taky

Data->text do sloupců a dále postupiješ podle průvodce kde vybereš oddělovač. Pokud to nebude fungovat tak složiťější varianta:Ulož si sloupec v .txt. V novem excelu dej: Data-> načíst externí data -> importovat textový soubor.

díky vyzkouším