» Poradna » Programy

Excel přidání znaků před a za hodnotu v buňce

Dobrý den,prosím o radu. Mám číselnou hodnotu 111 v buňce A1 a chci aby se tato číselná hodnota automaticky zobrazila v buňce A2 spolu s hvězdičkami před a za hodnotou - *111*Jde to nějak udělat za pomocí nějaké funkce?Díky

Odpovědi na otázku

="*" & A1 & "*"tisknes carove kody?MP

Ano. Díky za radu

Zdravím, využil jsem tento vzorec obdobně, ale mám problém, že ve zdrojové buňce mám číslo zobrazené ve "Vlastním" formátu (000#) - konkrétně "0004" a do požadované buňky se pak toto číslo zapisuje jako "4" což je nežádoucí. Nevěděli by jste jak zachovat původní formát buňky? Předem díky!

Ahoj, do požadované buňky pak napiš toto:=TEXT(A1;"0000")

SUPER TIP pokud chcete formátovat binární čísla s úvodní nulou, tak standardní formátování buňky vlastním formátem nefunguje. Výše uvedené řešení je sice zřejmé, ale nemůžeme si pamatovat všechny funkce excelu, že? A2=3B2=HODNOTA.NA.TEXT(DEC2BIN(A2);"00000000")