» Poradna » Programy

Excel podmínky a funkce

ZdravímDokáže Excel pomocí nějaké podmínky abych v jedné buňce kde by se pohybovala hodnota třeba od 0 ke 100 do jiné buňky přířazovala její číselná hodnota? Něco jako pokud je v A1 35 v B1 je 2. Pokud by někdo změnil hodnotu A1 třeba na 88 pak by se v B1 zobrazilo 4. V programování něco jako 0 až 25 = 1, 26 až 50 = 2 atd.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Pomocí funkce KDYŽ to jde.

fce SVYHLEDAT s posledním parametrem RAVDA a k tomu vhodně zvolená zdrojová tabulka hodnot.

Do bunky B1 môžeš dať vzorec:=IF(A1<=25;1;IF(A1<=50;2;IF(A1<=88;4;100)))...napr. v tomto prípade ak bude v A1 čislo 89 a vyššie hodnota bude už bude stále100, tých podmienok sa tam dá pochopiteľne dať viac (na viacej čísiel) môžeš si tam dať miesto 100 aj text, napr. =IF(A1<=25;1;IF(A1<=50;2;IF(A1<=88;4;"vysoké číslo")))...použitá funkcia je KDYŽ (v českom exceli) ako ti písal kolega na začiatku...

=ZAOKR.DOLŮ(A1/26;1)+1

teda nemůžu si pomoct, ale ty přeložené názvy funkcí u Excelu (Calc to tak naštěstí nemá), navíc ještě s diakritikou jsou fakt humus...

Oprava:=KDYŽ(A1=0;1;ZAOKR.DOLŮ(A1/25;1)+KDYŽ(ZAOKR.DOLŮ(A1/25;1)=A1/25;0;1))

A nebo jednodušeji:=KDYŽ(A1=0;1;ZAOKR.NAHORU(A1/25;1))