» Poradna » Programy

Excel, podmínka ve funkci

Zdravim,Potřeboval bych v Excelu do funkce vložit podmínku, která by zaručila že funkce nedá výsledek, případně výsledek "ne" u IF funkcí, pokud se obsah buňky shoduje s nějakou z předchozích buňek.Příklad:Sloupec A:1234516Potřeboval bych tedy funkci, která by fungovala pouze pro 1. 1, 2,3,4,5 a 6 a 2. 1 by dala prázdné pole.Něco jako =KDYŽ(A3<>$A$1:A2;1;""), akorát aby to fungovalo .Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Nejsem si úplně jistý co potřebuješ, ale třeba tě to alespoň navede.=KDYŽ(COUNTIF($A$1:A1;A1)>1;1;"")

Diky, zitra zkusim

Nevím, jaký výsledek vzorce je očekáván, ze zadání mi to není jasné. Link na stažení souboru https://uloz.to/!tm0I2mFKtjcR/poradna-xlsx

Vloudila se mi do vzorce chyba. Správný vzorec do buňky D2 Je:=KDYŽ(JE.CHYBHODN(POZVYHLEDAT(D1;A1:A6;0)=PRAVDA);"";" našel")