» Poradna » Programy

Excel otevření z cloudu

Ahoj všem, mám uložený excelovský soubor na skydrive a mám dvě možnosti - otevřít si skydrive a soubor a zapisovat do něj přímo a nebo zvolit na skydrive otevřít v aplikaci excel. Co by mě ale zajímalo, je to, zda jde přímo nějak vytvořit na ploše zátupce, který bude odkazovat na daný soubor a rovnou jej otevře v aplikaci excel. (po zadání údajů ke skydrive) Když udělám zástupce teď odkáže mě to na web.Jde nějak uělat aby excel při otevření hledalsoubor právě na skydrive? Moc díky

Odpovědi na otázku

Nevím jak odkaz na plochu, ale přinejmenším Office 2013 (možná i 2010, nejsem si jist) umí otevírat soubory přímo ze Skydrive. Obecně bys měl ale nejlepší řešení nainstalovat si aplikaci Skydrive, které Ti bude synchronizovat složku v PC s uložištěm na Skydrivu a pak můžeš pracovat normálně s offline souborem a on se bude automaticky synchronizovat.