» Poradna » Programy

Excel odstranění řádku

Ahoj, mám v Excelu "velkou tabulku" a potřeboval bych z ní odstranit všechny řádky, které obsahují v 1. sloupci určitý výraz. Našel jsem na netu VBA kod, který by to měl umět, ale netuším, jak ho mám v Excelu spustit Vytvořil jsem si makro (do kterého jsem napsal "Call Worksheet_Change") které umím zapnout přes Vývojáře, ale najak to nefunguje. VBA kod je: Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)If Selection.Count = 1 ThenWith TargetIf .Column = 1 ThenIf .Value = "OK" Then .EntireRow.Delete 'pokud uživatel v prvním sloupečku vyplní slovo "OK", řádek se smaže.End IfEnd WithEnd IfEnd Sub

Odpovědi na otázku

A proč tak složitě?Stačí si nad tabulkou zapnout filtr, vyfiltrovat si řádky podle prvního sloupečku a pak všechny nalezené řádky označit a smazat.Na to nepotřebuješ skript.

Filtry jsou fajn, ale já potřebuji včlenit kod na odstranění řádku do složitějšího VBA

A nenadesel cas pro presun z tupeho Excelu k necemu, cemu muzete snadno a rychle porucit pomoci SQL?

Co je podle tebe velká tabulka? Proč to nevyřešíš jednoduše přes filtry?

Já jsem už VBA nějakou dobu neviděl, ale nechybí tam třeba jeden END IF?

zrus privatevytvor tlacidlopremenuj zosit(harok, sesit,...) na "goldenhende"prirad tlacidlu makro worksheet_change(goldenhende!A1:C9999)

Díky za radu, ale VBA v Excelu nezvládne vykřičník a dvojtečku v závorce (goldenhende!A1:C9999)