» Poradna » Programy

EXCEL nevím jakou použít funkci

Příklad: mám 2 soubory v excelu1.xlsx1. sloupec: KAREL; PEPA; JIRKA; HONZA2. sloupec: 18; 17,5; 20; 82. xlsx1. sloupec: HONZA, JIRKA, EMIL, KAREL, 2. sloupec: vzorec "SVYHLEDAT($A1;'[1.xlsx]'!$A:$A;1;0) ten mi vrátí hodnotu HONZA pokud jej v 1.xlsx nalezne3. sloupec: potřebuju doplnit hodnotu z 1.xlsx z druhého sloupce (tzn. k hodnotě HONZA - 8; JIRKA - 20; EMIL - #NENI_K_DISPOZICI; KAREL - 18bohužel nevím jakou na to použít funkci.díky za nakopnutí

Odpovědi na otázku

Opomenu blbý návrh struktury sešitu, toho jsi si asi vědom. Vyřešit to půjde s funkcí INDEX s vnořeným POZVYHLEDAT, teď bohužel nejsem u PC s Excelem, takže buď hledej sám, nebo poradí někdo další...

Nevím jestli to chápu správně, ale je to úplně stejný vzorec jaký píšeš jen musíš rozšířit výběr a za tím středníkem bude místo 1 číslo 2 tedy"SVYHLEDAT($A1;'[1.xlsx]'!$A:$B;2;0" ale teď nejsem u PC tak to nemůžu ověřit.

Díky moc za to nakopnutí, funguje to bezvadně.

To jsem rád

zaujimave, na SR ma Excel povely original v EN, cize VLOOKUP a podobne