» Poradna » Programy

Excel makro

Ahojte,hledám tutoriál, nebo někoho šikovného, kdo by mi vytvořil relativně jednoduché makro v excelu, protože já si s tím jaksi nevím rady. (nebo pokud víte jak jinak na to, tak budu taky rád)Mám několik složek s videama a potřeboval bych dostat do excelu vždy název videa a do vedlejšího sloupečku délku videa. Jde to sice dělat postupně, ale trvalo by to příliš dlouho, vzhledem k tomu, že jde zhruba o 500 videí porozdělovaných do různých složek.Na netu jsem našel jen 2 makra. První napsalo celý název videa - tedy i s koncovkou (formátem) a nic dalšího. Druhý vypsalo název, velikost v MB a datum změny (což nechci)Díky všem za tipy a rady

Odpovědi na otázku

proč makro do Excelu? Tohle je podle mne spíš na nějaký malý exe v Céčku, co ti projede složku s videama a vygeneruje CSV soubor s těmi parametry co chceš. CSV pak otevřeš normálně v Excelu, nebo v LibreOffice Calc a nebude to vázané na MS Office.

Výstup jsem chtěl v excelu. To, že by to šlo řešit makrem mě napadlo jako první, ale tvoje řešení je tak milionkrát lehčí a dává mnohem víc smysl. Díky za tip

Na tohle používám výpis z Total Commanderu, který do Excelu snadno načteš. Ale jak píše AI - proč makro a proč Excel?

V Totalcmd jsem sloupec s délkou videa neobjevil a to ani v případě, že jsem dal přidat vlastní. Možná je na to někde plugin, ale nenarazil jsem na něj. Ještě na to mrknu. Dík za tip

Jo, přihraj si doplňky třeba, MediaInfo. Možností, co přidat do vlastních sloupců tam najdeš hodně. Výpis/výběr pak zkopíruješ do schránky a vložíš do Excelu.

mrkni se, zda to umí free verze tohohle:http://www.infonautics.ch/directorylistprint/

O tomto softu jsem v životě neslyšel. Ale vyzkoušel jsem ho a je super! díky mockrát za radu. Tohle je přesně to, co jsem hledal

jsem jen trochu zagůglil anglicky Ono většinou už totiž někdo podobný problém řešil. Ale hlavně že to funguje.