» Poradna » Programy

Excel, jak v kontingenční tabulce provést to stejné co umí pozvyhledat a index

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu.Pracuji v Excelu, mám téměř 1 milion řádků. Mám dva sloupce, s tím, že k určitým hodnotám potřebuji vyhledat ze druhého sloupce daná čísla (je jich víc a nelze používat vlooup). Proto používám následující funkci, která přesně splňuje co potřebuji vyhledat, ovšem funguje jen na malém množství dat, ve velkém množství se seká, což je můj případ.. IFERROR(INDEX($A$2:$A$20;POZVYHLEDAT(0;COUNTIF($B$1:B1;$A$2:$A$20);0));”No more items”)Nešlo by nějak můj problém řešit v kontingenční tabulce??? potřebovala bych vždy, když mi to pro danou bunku vyhledá hodnotu, tak aby mi jí to dalo do nového sloupce. respektive, pro jednu bunku mi to vyhledá např. jen jednu hodnotu, pro jinou např. 5 hodnot. A já si následně potřebuji tyto hodnoty filtrovat a mít zvlášt ve sloupcích atd.Děkuji velice!!!

Odpovědi na otázku

Pro milion řádků bych už nepoužil Excel (musela bys mít výkonný stroj a velké množství paměti), ale databázi. Ta tvá operace je pro databázi hračka.

Proč si prostě ty dva sloupce neseřadíš a nevykopíruješ jen to co potřebuješ? Milion řádek je dost, ale pořád jsou to jen dva sloupce a není třeba nic složitého vymýšlet ani počítat.