» Poradna » Programy

Excel graf

Ahoj, potřeboval bych v excelu udělat graf kde na ose X je čas a na ose Y početDvě křivky - jedna produkce jablek, druhá produkce hrušekTabulka je něco jako1.1.2016_Hrusky_411.1.2016_Jablka_302.1.2016_Hrusky_312.1.2016_Jablka_44Zaboha nejsem sto přijít na to, jak to udělat.Pomůže někdo?Díky!

Odpovědi na otázku

1. Vytvor tabulku a vypln hodnoty2. Vyznac tabulku3. Vyber typ grafu

Pokud se nechceš uklikat, doporučuji přeorganizovat tabulku:Sloupce: Datum_Hrušky (ks)_Jabka (ks)Popř. to můžeš udělat následovně (výběr po buňkách je s podržením CTRL)https://imgur.com/a/VnLZoPozor, datum musí být formát DATUM, nikoliv text!

Super díky, nějaká cesta jak excel donutit, aby sám pochopil, že tahle hodnota patří k této křivce, asi není, že?Díky

Nic mě nanapadá. Asi bych se vydal cestou pomocné tabulky. Předpokládám, že ta první tabulka je výstupem nějakého programu a je hodně velká. Potom bych si udělal pomocí vzorců další tabulku seřazenou pro graf.Třeba takhle: https://imgur.com/a/Zi0jc=SUMA(($F2=$B$2:$B$13)*(G$1=$C$2:$C$13)*$D$2:$D$13)Potvrdit pomocí CTRL+SHIFT+ENTER (maticový vzorec - to kolem něj vytvoří { })

Je nejaka cesta donutit uzivatela, aby v exceli vytvoril tabulku? Lebo ak bude tabulka aj s popiskom existovat, tak ver tomu ze excel to zobrazi spravne.

Tj. ak spravis tabulku tak ze bude mat 3 stlpce...v 1 bude datum v druhom jablka a v tretom hrusky tak excel to pochopi uplne bez problemov.

Proč (doslova) míchaš jablka s hruškama? Každé ovoce je vlastní řada. Můžeš sem poslat ukázku, co na tom vlastně nefunguje?

A stĺpec: hlavička DátumB stĺpec: hlavička HruškyC stĺpec: hlavička JabkaD stĺpec: hlavička JahodyV riadku budeš mať všetky hodnoty v ten deň.Označíš celú tabuľku aj s hlavičkou. Dáš Vložiť / Graf čiarový a Excel urobí ostatné.