» Poradna » Programy

Excel funkce

Ahoj, můžete mi poradit nějakou funkci?v excelu mám dva pracovní listy: List1 a List2v Listu2v 1 řádku mám buňky A - E, kde jsou různá čísla a ty čísla potřebuji nějak zvýraznit (vyhledat) v Listu1, kde v 1 řádku mám buňky A - AD čísla od 1 - 30.Zde je soubor: https://drive.google.com/file/d/1WCuF6l4GNc2yBpatO... Díky moc!

Odpovědi na otázku

Napadá mě fce vvyhledat v pomocné tabulce a pak podmíněné formátování

Ahoj, díky za rady, jelikož excel používám velice zřídka, můžete to sem dát již hotové v tom excelu a napsat mi nějaký zkrácený postup, jak na to? Díky předem

Na listu 1Podmíněné formátování -> Nové pravidlo -> Určit buňky k formátování pomocí vzorce -> =VVYHLEDAT(A1;List2!$A$1:$E$1;1;)Podmíněné formátování->spravovat pravidla->roletka--vybrat Tento list->platí pro =$A$1:$AD$1

Já ti nevím, zkoušel jsem to a nějak mi to nezafungovalo Každopádně je to řešení jen přes jeden řádek. Já si zkusil takovou "prasárnu" a vyřešil to pomocí pomocných řádků - viz tady. Napadá mě maticový vzorec, ale vyřešit to pouze podmíněným formátování, tak to bohužel ne.Ta moje prasárna je tady: https://uloz.to/file/WBt2CUOfY6Hq/test-xlsxTak a teď mě ukamenujte - každopádně budu rád za real řešení - rád se přiučím.

Chtěla jen jeden řádek Podle mě jsi si nenastavil formát, protože jsem to tam zapomněl napsat

No, není napsaný, že chce v prvním řádku, ale že má jen první řádek - čert ví jak to myslitelka myslela, ovšem teď už jí to je evidentně u párku, bo už nekomunikuje.Každopádně díky ... formát nastaven.

Super. Díky.

Není zač. Jiank to jde samozřejmě pouze jedním pravidlemVzorec=VVYHLEDAT(A1;List2!$A1:$E1;1;)Platí pro:=$A$1:$AD$5

Ahoj, tohle nefunguje, udělal jsem to přesně:Na listu 1Podmíněné formátování -> Nové pravidlo -> Určit buňky k formátování pomocí vzorce -> =VVYHLEDAT(A1;List2!$A$1:$E$1;1;)Píše: U kritérií pro podmíněné formátování nelze použít odkazi na jiné listy nebo šešity.Tak mě napadlo, že tu tabulku z Listu 2 přesunu na List1odkaz na soubor, jak to má vypadat: https://drive.google.com/open+ jsem zkusil Podmíněné formátování/ Nové pravidlo/ Formátovat pouze jedinečné hodnoty, ale nevím jak ten formát použit pro všechny řádky, aniž bych musel to pravidlo zadávat znovu.Díky za rady

Ahoj, na to jsem koukal, ale tam nic není... viz obrázek: https://imgur.com/yQTfTHf

Nebude problém v tom, že to edituješ v google tabulkách? Místo excelu? Co si pamatuji, tak podmíněné formátování v gtabulkách bylo ořezané.

Excel mám v PC, jen jsem uploadnul ten soubor na svůj google disk...

dal jsem ti to na uloz.to viz. výše

Ahoj, na to jsem koukal, ale tam nic není... viz obrázek: https://imgur.com/yQTfTHf

Chci Vám poděkovat a máte mé uznání! Díky moc!