» Poradna » Programy

Excel automaticky stáhnout hodnotu z webowe stranky

Mám buňku "Rafael Nadal", kde mám hyperlink na webovou stránku (https://app.universaltennis.com/profiles/2690565) a potřebuji jeden parametr z webové stránky pro zobrazení zpět do buňky "UTR-parametr". Tento parametr se zobrazuje v Java skriptu (16,21) na webové stránce. Jak to mohu získat automaticky? Nyní to dělám ručně.

Odpovědi na otázku

Napisat si vo VBA vlastnu funkciu. Ale ked sa takto pytas, tak to je rozhodne nad Tvoje schopnosti. Excel nie je urceny na taketo veci.

ano je to nad moje schopnosti, proto se ptam jestli někdo něco podobného nedělal, zkoušel jsem hledat na netu, ale nenarazil jsem na nic :(

Nejdřív si vyzkoušej načtení dat z webu. Najdeš to na záložce data (možná pod jinými zdroji, nevím teď jistě ale když to proklikas, tak to najdeš), vyjede ti průvodce kterýho snad zvládneš. Až budeš vědět jak na to, postup zopakuje a na ráj si makro. To si pak otevři a pokus se v něm zorientovat. Není to těžké, a když to zvládneš, upravit to makro aby to be alo automaticky už by neměl být velký problém.

Pardon za automatické opravy.
"Postup zopakuj, a nahraj si makro"

Diky za odpoved a tip. Zkoušel jsem, bohužel to háže chyby scriptu na stránce, patrně, že je dělaná přes javascript a když dám spouštět další scripty tak se načte jenom části ale ten údaj bohužel ne :( Nějaký nápad co s tím?

Najít si programátora a patřičně mu za jeho práci zaplatit.

Nastudovat si jejich API: https://blakestevenson.github.io/utr-api-docs/

díky za info, jdu na to, to mě vůbec nenapadlo se podívat

Co požádat majitele stránky o sdílení parametru ve jiném formátu?