» Poradna » Programy

Excel a makra

Zdravím, mám takový dotaz...mám 2 sešity xls, soubory posílat nemohu, tak se pokusím být co nejpřesnější. Jde o to ,že první soubor obsahuje X řádků a Y sloupců. Příklad:Značka Model Motorizace Barva...Ford Mondeo 2,2 TDCi černáŠkoda Fabia 1,9TDi zelená.....No a v druhém souboru jsem z toho udělal:Značka Detaily - kde v detailech je vše sloučeno dohromady, takže Model Mondeo, Motorizace 2,2 TDCi.......to vše jsem napsal pomocí &" "&, žádné concatenate nebo tak, tam mi to nevím proč nebere čárky a mezery za každou buňkou...Problém nastává tehdy, když jsem vzorec napsal pro jeden řádek a teď to potřebuji nakopírovat na stovky řádků, ale nevím jak to upravit. Jako napadlo mě, že prostě vzorec vložím do další buňky a jen změním číslo řádku, aby to četlo data ze správné buňky, ale pokud někoho napadne něco rychlejšího, budu jedině rád.Díky

Odpovědi na otázku

Chytneš za pravý spodní rožek buňky a přetáhnešnebooznačíš všechny řádky, kde má vzorec být včetně prvního hotového vzorce a Ctrl+D

Při pokusu označit všechny řádky včetně prvního hotového řetěžce se mi ukáže jen ten jeden výsledek u všech řádků, při vytvoření 2 po sobě jdoucích vzorců, když je chytnu za roh buňky tak se akorát střídají ty 2 čísla řádků :/

Soubory ani makro nejsou potřeba, spíš by možná bylo užitečné vidět ten vzorec. Adresy sloupců by tam asi měly být absolutní. Na stovky řádků pak vzorec nakopíruješ tak, že ho tam prostě nakopíruješ.

Tak fajn... Vzorec vypadá takto:='[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$I$1 & '[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$I$3&", "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$J$1&" "& '[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$J$3&", "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$K$1&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$K$3&", "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$L$1&" "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$L$3&", "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$M$1&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$M$3&", "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$N$1&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$N$3&", "&'[Website Data Full-item-cesar.xls]Milling cutter'!$B$3A já prostě ze všech 3 potřebuju udělat 4, pak 5 atd a jak tady byla rada, tažením za růžek ani CTRL+ D nepomáhá

No jo, to tam ale ty čísla řádků nesmíš mít adresované absolutně, takhle všude čteš jen hodnoty řádku 1 a řádku 3.

Jasný, ale Tu 1 tam potřebuju mít vždy, protože tam musí být udaný název hodnoty a pak hodnota, takže 1 tam nechám, no ale co s tou trojkou? když řádek pod tím vytvořím stejné hodnoty, akorát místo 3 je 4, takže se změní v tom příkladu vlastně vše, motorizace, barva apod... ovšem bez zadání čísla buňky mi to hodí chybu. Prostě napsat něco na to, že to číslo co je za jedničkou je aktuální stav řádku nebo tak...číslo 1 zůstane všude a ta druhá proměnná je číslo řádku. Prostě v druhém souboru xls jen slučuju sloupce do jedné buňky s textem. Jinak ostatní struktura řádků je stejná.

Jo, já ten dlouhá seznam jen proletěl. Pak samozřejmě nechej $1, ale místo $3 nechej jen 3. Rozkopírováním dolů pořádcích se bude automaticky zvyšovat.

* dlouhý seznam ...

Díky moc! Tohle jsem potřeboval

Jasně, za málo.