» Poradna » Programy

Excel 2016 a Power Query

Pracuji s textovou tabulkou (50 milionů řádků), z níž pomocí Power Query načítám filtrovaná data do Excel tabulky. Vše funguje bez problémů jen s drobným problém. Při výběru externí TXT tabulky Excel podle prvních 200 řádků automaticky rozpozná strukturu dat v jednotlivých sloupcích. Problém je v tom, že první pole textové pole má délku 8 znaků. Prvních 200 řádků toto pole obsahuje číslo o dílce 5 znaků, před číslem jsem 3 mezery. Ke konci tabulky jsou ale čísla o délce 8 znaků. Excel na těch prvních 200 řádcích vyhodnotí, že jde o dva sloupce, první textový o délce 3 znaky (mezery) a druhý sloupec je celé číslo o délce 5 znaků. Přestože jsem teď "zavařil" notebook, aby data poznal podle všech řádků, rozpoznání běží několik hodin, jak upravit příkaz pro typ prvního pole, aby Power Query vědělo, že je první pole celé číslo o délce 8 znaků ?

Odpovědi na otázku

Vyřešeno zadáním pevné délky načítaných sloupců Zdroj= Csv.Document(File.Contents("C:\Users\Jirka\Soubor.dat"),1,"0, 9, 14, 20, 25, 35, 45",null,1250)