» Poradna » Programy

Excel 2007- otevření zaheslovaného excel. souboru pomocí makra

Dobrý den,mám zaheslovaný soubor pro otevření a otevírám tento soubor pomocí makra v jiném souboru a musím zadat ručně heslo. Je nějaký fígl na to abych toto heslo nemusel zadávat ručně?

Odpovědi na otázku

Jistě že ano.Pokud otevíráte soubor makrem VBA, podívejte vyhledejte v nápovědě heslo "worbooks.open" a podívejte se, jak se zadá heslo přímo do makra.Podle toho Vaše makro upravte.Nebo dejte text makra sem.

Workbooks.Open Filename:= "C:\Documents and Settings\My Documents\Book2.xls", Password:="YourPasswordHere"

Moc díky, funguje. Stydím se, že jsem na to nepřišel sám. Jak jednoduché.