» Poradna » Programy

Excel 2003 Jak mít v buňce stále se aktualizující-se čas a další potíže s časem

Ahoj lidičky. Poradíte blonďatý holčině?A) Dělám si přehledovou tabulku a potřebuju do ní nějak jednoduše umístit Aktuální Čas (čas, který se bude sám neustále měnit a bude ve 24hodinovém formátu) Hledala jsem všude možně, ale tohle jsem nenašla nikde.B) A pak ještě potřebuju do stejné tabulky Odpočítávání / Přičítání Hodin k různým časovým pásmům.např.: Praha je v pásmu +1h, Tokio je v pásmu +9h, Brazílie je v pásmu -3h.Chápejte to kluci tak, že potřebuju například vědět, kolik bude v ČR hodin, když bude v jiných státech půlnoc (tedy 0:00).Nejideálnější by bylo, kdyby se mi: například čas Brazílie odpočítával od 23:59 směrem k nule.(takže bych tam pak měla asi takovýhle údaj: v Brazílii je 22:00 a bude tam 23:59 až bude v ČR 04:00)Nějak se do toho zaplejtam...Prostě potřebuju aby se mi například ten Brazilskej čas odečítal z aktuálního až na 0:00 a abychto odečítání mohla vidět pořád (aby se také neustále samo měnilo)To samé potřebuju udělat i s Tokiem.Kluci, pomůžete blondýnce?

Odpovědi na otázku

No tak si ty blonďatý vlasy odhrň jak záclonky, a až budeš v Brazílii tak se podívej na letišti nebo kde koli jinde na hodiny tamního časuNazdar holčino

Moooc Vtipný...

Pavel: Náhodou vtipnější, než když tady ze sebe děláš holku.

A)Pro aktuální měnící čas do buňky vložte: =Nyní ()U buněk ve kterých budete mít čas si nastavte formát buňky na vlastní -> hh:mmB)Klasické sčítání a odčítání.Upozornění: Excel bere v buňkách typu "Čas" +1 jako +1 den. Jedna hodina pak je =1/24 (cca 0,04167)Z toho plyne že posun o + 3 hodiny dostaneme jako: =Nyní() +(3*(1/24))

ad B) dovolím si upřesnit - Excel má na připočítávání času vlastní funkci.Je to ČASHODN("9:00") v případě, že čas má být posunut o 9 hodin a 0 minut. Je to i snadnější na zápis, pokud se má hýbat nejenom s hodinami, ale i minutami či vteřinami.

Děkuju Vám. S Vaší pomocí jsem to pořešila a jsem vcelku zpokojená.Jediné, co se my nezdařilo je to, že se čas sám neaktualizuje.(Aktualizuje se až teprve potom, co v tabulce udělám nějakou změnu) Takže musím do tabulky doplňovat nežádoucí údaje, aby se my obnovil čas.A nejde to nějak udělat? Nějakým vylepšením příkazu =NYNÍ() nebo nějak jinak?Je pravda že se čas v tabulce mění, ale né automaticky. Potřebuju aby se měnil sám.