» Poradna » Programy

Excel , vzorec, macro

Zdravím, potřeboval bych radu: mám v excelu data - označené barvou (barva pozadí) a nich text => potřebuji aby se ideálně na dalším listu sečetl počet položek dle barvy a textu. Např. červená - obsahující text "stolička" zelená - obsahující text "dveře" zelená - obsahující text "dveře" zelená - obsahující text "stolička" a v dalším listu by se mi zobrazil počet: expedice: stolička: "1" dveře: "0" na skladě: dveře: "2" stolička: "1" Děkuji za každou radu, či nasměrování

Odpovědi na otázku

Neporadim ti konkretne, ale moje zkusenost je takova, ze kdyz jsem neco podobneho delal, tak excel mel funkci, ktera dle popisu umela pracovat s barvou pozadi, ale me se to nepodarilo rozchodit. Jestli se dobre pamatuju, slo to pouze u nejake barvy, nektere barvy to ignorovalo. Pak jsem to vzdal. Kazdopadne nejaka funkce na to je .

Barvám přiřaď v pomocném sloupci slovní nebo číslené označení a pro výběrové součty pak použij SUMIFS.