» Poradna » Programy

Excel- CONCATENATE - vylucenie

Dobry den,mam rad buniek, ktore chcem spojit do jednej. Chcel som na to pouzit funkciu CONCATENATE, no v rozsahu je iba cast buniek, ktore sa maju spajat, ostatne obsahuju chybu (#NEDOSTUPNÝ). Pocet spajanych buniek je vzdy iny, ako mam teda formulovat vzorec CONCATENATE aby spojil bunky len po prvu chybovu?Vopred vsetkym DAKUJEM.

Odpovědi na otázku

Musíš nedříve správně určit buňky a teprve pak je to sloučit. Jenými slovy, musíš najít tu chybnou buňku a vyhnout se ji.

Dakujem za reakciu.Ano, prave to by som chcel, aby sam vzorec zistil, ktora bunka je uz chybova a dalej bunky nespajal. Nie je mozne "natvrdo" urcit rozsah, pretoze zakazdym je iny.

Vyexportuj to do textu unicode a pak naimportuj do jednoho sloupce.Pak nasadíš funkce NAJÍT(), ČÁST().

s celou tabukou by sa malo dat pracovat na skydrive (v on-line verzii). Takze je nemozne zakazdym exportovat a importovat. Takisto som zial musel vylucit pouzitie makra.

=IF(ISNA(A1);"nič";IF(ISNA(B1);A1;IF(ISNA(C1);CONCATENATE(A1;B1);IF(ISNA(D1);CONCATENATE(A1;B1;C1);IF(ISNA(E1);CONCATENATE(A1;B1;C1;D1);CONCATENATE(A1;B1;C1;D1;E1))))))- spaja bunky A1 az E1- ak je nedostupna uz bunka A1 - napise "nič"- ak po nedostupnej bunke nasleduje bunka s platnou hodnotou, je uz ignorovana- vzorec zratava len 5 buniek.Urcite sa to da aj jednoduchsie

Super, ano, je to presne to, co potrebujem.Velmi pekne DAKUJEMPrajem pekny den.

Nebo takhle=IFERROR(A1;"")&IFERROR(B1;"")&IFERROR(C1;"")&IFERROR(D1;"")&IFERROR(E1;"")