» Poradna » Programy

Excel - Zprůměrování buněk ve sloupci F podle hodnoty buněk ve sloupci J

Potřebuju ještě jednu takovou výpomoc :)Mám ve sloupci F čísla a ve sloupci J text (jména) a já potřebuji, aby mi to vyhledalo všechny řádky kde je dané jméno, a na daných řádcích ve sloupci F sečetlo všechna příslušná čísla a vyhodilo mi to průměr z těchto čísel.A pak je tu ještě jedna věc, a to že ta čísla mají místo desetinné čárky tečku. Já vím že by to šlo udělat přes ctrl+h, ale zajímá mě, jestli to nejde nějak zaimplementovat do té funkce, abych v případě že přibudou nová data nemusel po každé nahrazovat tečku čárkou.Dík

Odpovědi na otázku

kontingencni tabulka umi i prumer z ciseldesetinna tecka by mozna sla obejit nastavenim systemu, aby pouzival jako oddelovac cisel desetinnou tecku, ale bylo by to pro cely OS, coz asi nechces.

Nebylo by se to lepší naučit pracovat s excelem, než zde dávat pořád dotazy. Pohodlnost nadevše - že ???

Jako jestli by nebylo jednodušší strávit několik tejdnů studováním stovek různých funkcí, který v excelu existujou, než párkrát do roka položit otázku lidem, co se v tom vyznaj, což zabere cca 20 vteřin mně a cca 20 vteřin jim? Nebylo. Stačí se zamyslet a určitě ti dojde proč...

Koukám, že ty ses ještě nezamyslel, co? Mimochodem, jak vidím, tak zatím jsi tady položil několik dotazů, takže jsi ušetřil "několik tejdnů studování"; co s těma tejdnama teď uděláš? Naučíš se alespoň češtinu?

:))))) (ten mínus jsem ti já nedal, kdyby náhodou)

1. Tvůj původní dotaz je nejednoznačný.2. Taky neradím lidem, kteří jsou líní a ani se nepokusí SVŮJ problém nejdříve řešit sami.3. Pleteš se, zdaleka není třeba se učit "NĚKOLIK TÝDNŮ" a dokonce "VŠECHNY" funkce excelu..Ukaž, že jsi se sám snažil, hoď sem, co už máš a nějaká ta rada, jak s tím pohnout dál, se určitě najde.

A nevíš proč bych to dělal, když existuje poradna? Když neradíš tak neraď a neobtěžuj.A nejsem žádnej capart vod vás ze školy, abys mě zkoušel :)) Jinak dík za pokec :)

Kdyby každý člověk při každém jednotlivém problému - a to s čímkoliv - toto zjišťoval na poradně...... Až mi těch 20 vteřin zaplatíš - poradím... Ale budu ti účtovat "několik tejdnů studováním stovek různých funkcí, který v excelu existujou"

Tahle poradna je koukám specifická tím, že tu odpovídají i lidé, kteří žádné odpovědi nemají :)) Zajímavé... :)

To máš pravdu. Další zajímavé specifikum je, že si občas někdo plete Poradnu s dálkovým kurzem. (Smajlíky vynechám, ty jsou fakt jen pro caparty vod nás ze školy).

Funkci sumifs vyděl countifs (symtaxi si najdi v nápovědě). Tečku bych řešel tím ctrl+h.

Tečku můžeš ve vzorci nahradit funkcí DOSADIT(Buňka;".";","). Pokud chceš převést text na číslo pak HODNOTA(DOSADIT(Buňka;".";",")).