» Poradna » Programy

Excel - zobrazování nulové hodnoty pouze v buňkách se vzorci

Ahoj, prosím poraďte mi možná se zcela jednoduchým problémem:Mám tabulku v excelu a na různých pozicích řádků mám součtové vzorce, jinde mezisoučty datových řádků pod tím apod. Potřeboval bych, aby se mi v tabulce zobrazovaly prázdné hodnoty v listu v buňkách všude tam, kde je vzorec ( tedy pokud je tabulka jinak prázdná bez dat ). Když dám MOŽNOSTI - UPŘESNIT - ZOBRAZIT NULU V BUŇKÁCH S NULOVOU HODNOTOU ( zatržítko odškrtnu pryč ) tak se mi bohužel ztratí v celém listu kompletně všechny nuly i v buňkách se vzorci a já nemám přehled, kde jsou datová pole ...jde to nějakým příkazem či vzorci ? Díky

Odpovědi na otázku

=if((vzorec)=0;"";vzorec)

Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale v Excelu existuje funkce ISFORMULA(odkaz)V nápovědě je vysvětlená (přepni na offline nápovědu, jinak to bude vyhledávat kraviny) nebo https://support.office.com/cs-cz/article/ISFORMULA-f...

A nebo možná hledáš funkci IFERROR - zase v nápovědě i s příklady - v případě, že by vzorec vracel chybu, můžeš zvolit, co se stane (třeba nezobrazovat nic "").A nebo můžeš testovat pomocí funkce KDYŽ, jestli je ve zdrojové buňce něco vyplněno: KDYŽ(A1="";"";vzorec) Pokud je A1 prázdná, vrátí prázdnou buňku, pokud obsahuje nějaká data, provede vzorec - takto bys musel "obalit" všechny vzorce.