» Poradna » Programy

Excel - změnil se zdroj hypertextových odkazů, jak je automaticky aktualizovat?

Zdravím.V Excelu mám tabulku se stovkami odkazů, které směřují na určitá místa na disku a otevírají složky. Nyní se ale změnila cesta k souborům. Potřeboval bych nějak jednoduše aktualizovat všechny odkazy tak, aby měly první část odkazu s novou cestou a ten zbytek už je stejný.původní umístění:C:\Documents and Settings\uzivatel\Data aplikací\Microsoft\Tonda\2013\Objednávky 2013\001-výpalky-obj.4042nynější umístění:..\Tonda\2013\Objednávky 2013\001-výpalky-obj.4042Asi jsem to úplně správně popopsal, ale podle odkazů by se to mělo dát snadno pochopit. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Ctrl+F, zalozka Nahradit. Spravne vyplnit, co se ma hledat a cim se to ma nahradit.Podle toho vzorku se zda, ze hledat se bude "C:\Documents and Settings\uzivatel\Data aplikací\Microsoft" a nahradi se to "..".

Díky, to už mě taky napadlo, ale problém je v tom, že to zadaný výraz nenajde. Obsahy buněk jsou totiž čísla a po kliknutí na tyto buňky se odkazuje.

Najít a nahradit (Ctrl + H)

Jo a pokusy s hromadnou záměnou dělej na kopii, ať si omylem nezmršíš původní soubor.