» Poradna » Programy

Excel - změna proměnné ve vzorci odkazující na kontingenční tabulku

Zdravím všechny, mám dotaz - mám vzorec odkazující na kontingenční tabulku. Pro příklad: =(IFERROR(ZÍSKATKONTDATA("[Measures].[Množství]";KT!$A$9;"[Subjekt].[Název subjektu]";"[Subjekt].[Název subjektu].&[FIRMA ČÍSLO 1]";"[Zásoba].[Product]";"[Zásoba].[Product].&[POTRAVINY]";"[Datum].[Kalendářní]";"[Datum].[Kalendářní].[Rok].&[2020]";"[Sklad].[Větev 1]";"[Sklad].[Větev 1].&[001-PEČIVO]";"[Sklad].[Větev 2]";"[Sklad].[Větev 2].&[001-ROHLÍKY]");0))/MĚSÍC(DNES())Každý list má jiný název subjektu. Na každém listu je podobných vzorců hodně, lišící se jen typem sortimentu, vždy pro ten konkrétní subjekt. Abych nemusel na každém listu mění název subjektu (zde "FIRMA ČÍSLO 1"), je možné do tohoto vzorce dát místo "FIRMA ČÍSLO 1" odkaz na buňky např.A1, která bude na každém listu mít název konkrétního subjektu? Zkoušel jsem to vymyslet přes funkci "NEPŘÍMÝ.ODKAZ", ale nepodařilo se mi vymyslet jak... Má někdo nějaký typ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

1) vůbec bych to neřešil z kontingenční tabulky - pokud máte nový office, použil bych funkci =FILTER() a hledal ve zdrojových datech2) "[Subjekt].[Název subjektu].&[FIRMA ČÍSLO 1]" je v uvozovkách, takže textový řetzec ... tak si ho "vyrobte" třeba pmocí =CONCAT() nebo =TEXTJOIN() a vybírejte si firmu z Data Validation listu ....sorry mám office v ENG ... a česky ty funkce neznám.

1) zapomněl jsem uvést, že data z KT jsou z OLAP kostky.... tudíž namapování jednotlivých buněk není možné, jelikož řádky se po aktualizaci v čase mohou měnit 2) nenapadlo mě,že CONCAT může fungovat na vzorec... vyzkouším....I tak děkuji za odpověď.

no je druhá možnost - nedělat kontingenční tabulk kontingenční tabulkou (resp. kontingenční tabulku použít jako tu "grafickou/tabulkovou prezentaci dat" a všechno ostatní řešit druhým způsobem - např si data z OLAPu načíst pomocí PowerQuery a udělat si dotazy podle potřeby, tam se pak dá udělat filtr jakýmkoliv způsobem jak si člověk ty data dokáže transformovat ...