» Poradna » Programy

Excel - zaokrouhlování na určitá čísla

Ahoj,potřeboval bych radu. Mám sloupec s určitými čísly a potřeboval bych tato čísla zaokrouhlit směrem nahoru tak, aby končila na určitá čísla - 4 a 7. Příklad - mám hodnotu 56, takže bych potřeboval, aby se zaokrouhlila na 57. Hodnota 41 by se zaokrouhlila na 44 atd. Ale vůbec nevím, kterou funkci k takovému zaokrouhlení nebo úpravě použít :( Předem díky za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Jsou v zásadě dvě řešení:1) Vlastní funkce ve VBA.2) Použít něco jako toto =ROUNDDOWN(A1;-1) +IF(MOD(A1;10)<5;4;7)