» Poradna » Programy

Excel - vzorecek

Čaute, potreboval bych asi i stupidní radu... Mám tabulku, udelal jsem filtr ktery po rozkliknuti nabidne moznosti, přesněji napřiklad zelezo. A treba to zelezo má svou cenu kterou bych tam potreboval nejak zadat a vynasobit jeste s jinou castkou v jine bunce. Takze kdyz to shrnu, mám 5 ruznych druhů zelezo, drevo.. atd .. kazdy jeden material ma svou cenu a ja chci aby po kliknuti na nejaky z tech materialu automaticky pocitala s tou cenou toho materialu a nasobila s jinou bunkou jeste... jde to nejak?

Odpovědi na otázku

Da sa to, ale tvoj popis je prilis vseobecny a rieseni moze byt viac.

a jak napriklad? :D proste si ve filtru vyberu moznost a ta moznost je v textové podobě ale chci aby kazdy material z toho filtru mel svoji cenu zadanou a ta se pak jen vynasobila tou druhou bunkou :D

Udělal bych si 3 sloupce:1. materiál2. cena3. vynásobená cena (=cena * ta buňka)Tak nějak to myslíš?

kamarade nezacinam s excelem :D vim ze se to takhle ma udelat, jednoduše nevím jak udelat aby vybrani z automatickyho filtru byla ta hodnota vzdy zmenena. Protoze je to jedna bunka s více materiálama chapes? :D a potrebuju aby se vzdy automaticky zmenila cena te bunky kdyz vyberu nejakej material z toho filtru

Sorry, ale asi nechápu. Píšeš, že "Je to jedna buňka s výce materiálama". To jako máš v jedné buňce třeba A1 víc materiálů (dřevo a železo např?) - To asi ne.Nemyslíš to tak, že máš buňku s nějakou cenou a ta se mění v závislosti na tom jaký vybereš materiál? Tzn., že každému materiálu odpovídá nějaký koeficient, kterým když ten materiál vybereš, se ta cena násobí?

Ano bunca s cenou se meni v zavislosti na tom co vyberu za material a nevim jak to udelat aby to fungovalo vzdy pri aktualizovanem vyberu, vzdy mi to zafunguje jen pri prvnim vybrani jestli me chapes .-)

Dobrý den, prosím o upřesnění.Jestliže jde jen o 5 položek, jde to například před funkci KDYŽ, ale máte opravdu jen 5 položek?Jirka

pres funkci if to asi nepujde polozek je dohromady presne 10 :(

pres funkci KDYŽ by si to delal jak? ze bych to mozna rozdelil no, ale chtelo by to efektivnejsi reseni

udělal jsem si tabulku, kde v prvním slupci mám název materiálu a ve sloupci B množství. Dále jsem si do buněk A19 - B21 dal můj ceník (ale ten jde dát třeba na druhý list, já to uvádím zde jen proto, aby byl zřejmý můj vzorec). Já jsem použil jen 3 materiály, ten vzorec se pak stále kopíruje. Těch deset položek bych fakt řešil takto, jinak by se dalo používat ověření dat a výběr ze seznamu.železo 1 150 dřevo 10 1000 železo 5 750 dřevo 20 2000 dřevo 6 600 dřevo 30 3000 železo 2 300 železo 3 450 železo 4 600 železo 8 1200 cement 10 700 cement 15 1050 cement 20 1400 cement 11 770 dřevo 100 10000 železo 10000 1500000 ceny jsou železo 150 dřevo 100 cement 70 Vzorec pak obecně vypadá takto:když(obsahbuňky="železo";cenaželezavKč;když(obsahbuňky="dřevo";cenadřevavKč;když(obsahbuňky="cement";cenacementuvKč)));0),v konkrétním případě tedy:=KDYŽ(A1="železo";B1*$B$19;KDYŽ(A1="dřevo";B1*$B$20;KDYŽ(A1="cement";B1*$B$21;"materiál nenalezen v ceníku")))nebo místo názvů materiálů se lze odkázat na ten ceník - tedy v mém případě na buňky ve sloupci A:=KDYŽ(A1=$A$19;B1*$B$19;KDYŽ(A1=$A$20;B1*$B$20;KDYŽ(A1=$A$21;B1*$B$21;"materiál nenalezen v ceníku")))Stačí?Přeji Ukázat celý příspěvek

Urobil by som to podobne1. samostatna tabulka s nazvom materialu a cenami2. pomocou funkcie vlookup dotiahnut cenu materialu do tabulky so vsetkymi udajmi

proste se mi to počita ale jen napriklad na bunku B2, kdyz vyberu z filtru jinej material tak mi to naskoci jako B3 a tahle bunka uz v tom vzorci napsana neni, je tam jen ta B2. Proste chci aby se te nvzorec po vybrani nejak zaktualizoval nebo ja nevim :/

Nedělal bych to přes filtr, ale přes rozbalovací seznam, ověření dat a funkci svyhledat. Vlastně to mám už hotové, když napíšeš e-mail, tak ti to pošlu.

Tady je to hotové: http://uloz.to/xNDphkw/materialy-xlsMateriály jsou pojmenované písmeny a-j a koeficienty jsou 1-10 - těmi se násobí číslo 50. Zdrojová tabulka je skrytých sloupcích F aG.

Jsem ti vděčnej glossy za snahu, mrknu se na to pak si to ozkouším sám pro příště :D

Jirko tobě taky, zkusím to i touhle cestou děkuji všem hezký den

Glossy ještě dotaz, vidím, že jsi umístil data do G a F sloupce, jak je teďka edituju na svoje čísla místo těch jedniček a na názvy místo těch a b c d e .... ?

Muzu vedet Glossy, jak tam pridam pak dalsi treba 11 material?:O

Předělal jsem tu tabulku, aby tam šly přidat další materiály a to až 1100 položek snad to bude stačit.http://uloz.to/xewR9mG/materialy-xls