» Poradna » Programy

Excel - vzorec v buňce, jehož hodnota se zobrazuje jen někdy

Ahoj, sečítám do buněk dvě čísla a potřeboval bych, aby se mi výsledek zobrazil až tehdy, když mají obě buňky, z nichž součet vychází, hodnotu.Příklad: Je to úplně primitivní. Mám tabulku příjmů a výdajů. Do sloupce A píšu sumu příjmu nebo výdaje a do sloupce B celkový stav. To znamená, že neustále dokola potřebuji sčítat sloupec B v předešlém řádku a sloupec A v aktuálním řádku. Když ale do všech řádků ve sloupci B zadám vzorec, tak se mi ve všech zobrazí hodnota, i když ve sloupci A ještě nemám žádné hodnoty. Jde nějak zajistit, aby se mi hodnota ve sloupci B objevila až tehdy, až vyplním ve stejném řádku hodnotu ve sloupci A? Snad je to srozumitelné.Díky Michal

Odpovědi na otázku

Přesně tak, jak to sám popisuješ. =když(a2="";"";b1+a2).

Jak jednoduché to je, když tomu někdo rozumí. Moc díky za bleskurychlou radu.

Jasně, za málo.