» Poradna » Programy

EXCEL - vypsani hodnot z nekolika listu

Ahoj, potřeboval bych poradit, mám excelovskou ŠABLONU, kterou bych potřeboval doladit:Šablona obsahuje patnáct stejných listů, do kterých zadávám (řekněme pro názornost) "druh zboží" jako jablka, hrušky, banány atd. v textové formě. Druh zboží zadávám vždy do stejného sloupce pod sebe (a do sloupců vpravo od nich zapisuji hodnoty, které ale teď nechci řešit). V každém listu se mi druh zboží několikrát opakuje od každého druhu. Ve všech patnácti listech mám tak například jablka 3x na listu 1, 5x na listu 2, na listě 3-10 nejsou, na listě 11-15 jsou v různých počtech. Hrušky a ostatní druhy zboží jsou na tom stejně jen se vyskytují různě a v různých počtech.Každý z 15ti listů obsahuje tedy různé "druhy zboží", z nichž většina se opakuje jak ve stejném listu, tak i v ostatních listech. Některé druhy zboží ale jsou v třeba jen na jednom řádku na listě 5.Na 16. listě mám sčítací tabulku, v které přes funkci SUMIF sčítám hodnoty vedle zadaného druhu zboží, ale k tomu si musím ručně všech patnáct listů projít a ručně si vypsat všechny druhy zboží do 16. listu.... Potřeboval bych tedy poradit, jestli jde nějakým způsobem udělat, aby se mi do šestnáctého listu automaticky vypsali všechny druhy zboží. Jde ale o to, že to potřebuji udělat u nevyplněné šablony, protože každý nově vyplňovaný sešit bude obsahovat různé druhy zboží. Laicky řečeno, jednou tam nebudou banány a ve sčítací tabulce na 16. listě je tak nesmím mít zmíněné, prostě tam potřebuji výpis fakt jen toho, co je uvedeno v 15ti listech.Šlo by to nějak udělat?Díky moc za případnou radu.Vašek

Odpovědi na otázku

Stačí hodit do Googlu "excel sumif přes více listů" - a hned Ti vyjedou odpovědi. Třeba:http://www.rjurecek.cz/excel/navody-a-postupy-pr... Anebo ze stránky http://www.dataspectrum.cz/pages/glossary/glossary.htm si stáhni http://www.dataspectrum.cz/dwnl/excel_funkce_sumif_s... a tam uvidíš řešení přímo v XLS souboru.

Ahoj,vyrieši to kontingenčná tabuľka z viacerých listov, návod nájdeš napr. tu:https://support.office.com/cs-cz/article/Slou%C4%8De...

Díky, ale obávám se, že mi ani jedno nepomůže. SUMIF nějak znám a používám ho, ale ten neřeší automatický výpis argumentů z patnácti listůKONTINGENČNÍ tabulka by nějak třeba šla, slyším o ni poprvé a co jsem zkoušel, zatím se mi zdá, že není automaticky aktualizovaná. TZN, že když zadám zdrojová data, sečte v ten moment co chci, ale jakmile v datech udělám úpravu, změny se neprojeví. Nezkoušel jsem to tedy ani dál - v mém případě jsou různá zdrojová data na různých řádcích, není to vždy stejné.ASI BUDE NEJLEPŠÍ KONKRÉTNÍ PŘÍKLAD:https://drive.google.com/file/d/0B4TJBxU79zq1NmxBX... O co mi jde, na karě 1 zádávám v textové formě "druh" pro konkrétní úsek. Na kartě 2 mám jiný úsek a tím i jiný "druh" na každém řádku. Druhy se různě opakují. Na prvním listě je obálka, kde mám nastavenou funkci SUMIF na sčítání všech 15ti karet, problém ale je, že si musím vždycky vypsat všechny "druhy" ručně. Myslel jsem, jestli by nebyla nějaká "seznamová" funkce, která by mi v okamžiku, kdy bych kdekoliv v sloupečku "druh" na kterékoliv z 15ti karet přidal nový druh, aby mi ho automaticky vypsala do obálky (a tím by ho nastavený SUMIF sečetl ze včech karet).Jestli vás něco napadne, budu moc rád za radu V.

Všetko čo popisuješ Ti vyrieši tá kontingenčka podľa návodu, akurát to chce trocha trpezlivosti s nastavením. Stiahol som si Tvoju ukážku, postupoval podľa návode v odkaze v časti "Sloučení dat bez použití stránkových polí". Do kontingenčky som si naklikal oblasti D32:E48 z prvých 4 kariet a kontingenčku umiestnil na samostatný list. Kontingenčku aktualizuješ kliknutím na ňu pravým tlačíkom myši a voľbou Obnovit. Keď zmeníš čísla v stĺpci E, prepočítajú sa Ti aj v kontingenčke. Keď pridáš alebo uberieš položky v stĺpci D, po obnovení sa Ti pridajú alebo uberú aj z kontingenčky.Nahral som Ti to sem, pozri na to:www.martinsimo.cz/download/excel/ukazka_kontingencka.xlsxAk by si potreboval ďalšie vysvetlenie, daj vedieť.

Paráda, díky moc, jsi zlatej!!!!

Zdravím, mám úplně stejný dotaz ale váš soubor je již smazaný, dal by se přeposlat na vcs@seznam.cz. Děkuji velice, Vláďa