» Poradna » Programy

Excel - Více nezávislých tabulek na jednom listu

Dobrý den, Vytvářím si seznam filmů a zvlášť tabulku trailerů a potřebuji aby tento seznam s tabulkou existovaly na jednom listu nezávisle na sobě. Abych mohl do tabulky vkládat data ze seznamu a měl přitom jak jedno tak druhé na očích, ale nebyly na sobě závislé.je možné "vnořit", nebo nějakým způsobem vložit v Excelu do jednoho listu tabulku, která bude nezávislá na šířce a výšce buňek již vytvořeného seznamu? Jakoby jedním sloupcem rozdělit list aby byly vertikálně tyto 2 různé objekty vedle sebe nezávisle na sobě?Zkoušel jsem i vnoření objektu Wordu, ve kterém byla ona druhá tabulka, ale nebyl to nejvhodnější způsob - seznam má prvních několik buněk v záhlaví ukotvených a objekt v tomto místě ukotvení měnil parametry. Prostě to nefungovalo.Prosím, zná někdo řešení? Děkuji moc

Odpovědi na otázku

Moc nechápu, co chceš vlastně dosáhnout. Tabulku můžeš "rozdělit" ukotvením příček. Např. sloupce A-C budeš stále vidět a další, za ukotvením, můžeš posouvat.Případně sem napiš konkrétní data z jednoho řádku a co s nimi chceš dělat.

Ano, takto mám rozdělený ten hlavní seznam filmů. Stále vidím prvních asi 20 řádků. Vedle tohoto seznamu chci mít ale paralelně, na jednom listu zvlášť, vertikálně oddělenou tabulku, která si bude "žít vlastním životem" - bude možné ji měnit rozměry buněk, vzorce a formátování, nezávisle hlavním seznamu.

Taky mi není jasné, co vlastně chceš, ale pokusím se...NE, není možné mít v jedné tabulce (listu) jinou tabulku nezávisle (tedy tak, jak jsi to popsal)Ale je tu samozřejmě možnost v EXCELu zobrazit dva nezávislé listy vedle sebe...

Dobře, jak tedy pak ale uložím Excelový soubor tak, aby se mi po otevření zobrazily tyto 2 listy vedle sebe, aniž bych je uklídal každý zvlášť? Jde to?Děkuji

Můžeš zkusit nastavit ručně tyto dva listy tak jak ti vyhovuje a pak použít funkci Zobrazení - Uložit pracovní prostor...