» Poradna » Programy

Excel - username

Dobrý den,potřeboval bych pomoct, nevíte někdo jak by měl vypadat vzorec v excelu, který by mi vytvořil username takto. Ondřej Spirling -> spirlingo (přijmení a za to pouze počáteční písmeno z jména).Děkuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

To samozřejmě víme. Třeba=MALÁ(ZPRAVA(A2;DÉLKA(A2)-NAJÍT(" ";A2))&ZLEVA(A2;1))Pokud jméno obsahuje diakritiku, asi bude vhodné ji odstranit. Nejlépe makrem.

Děkuji mnohokrát

Za málo.

Makro funguje už taktéž, akorád škoda že se vždy při aplikaci makra na buňku odstraní funkce. Ale pokud to nemusim uložit, tak to nevadí tu generaci mam vždy do dalších souborů na kopírování.

Nebo zkopíruj a do vedlejší buňky dej Vložit jinak-Hodnoty a použij makro tam.

A vlastně ani není potřeba. Stačí rovnou vedle vytvořit pomocný sloupec s =(buňka se vzorcem).